25 Oct
25Oct

Gdy na horyzoncie pojawia się większa uroczystość rodzinna taka jak chrzest, komunia, wesele czy inna impreza okolicznościowa, pewnie zastanawiacie się, czy nie wynająć profesjonalnego fotografa. Prawdopodobnie pojawiają się też pomysły wykonania fotoreportażu przez kogoś znajomego kto od czasu do czasu robi amatorskie zdjęcia w parku albo przez jednego z członków rodziny, który przy okazji pojawienia się na imprezie zrobi kilka ujęć. Jeśli wahacie się nad takim wyborem, poniżej przedstawiam kilka argumentów, które powinny wam pomóc w podjęciu właściwej decyzji. 


  • Jeśli zaangażujecie profesjonalnego fotografa macie gwarancje dyskrecji, że nikt oprócz niego nie będzie widział wykonanych zdjęć, które poddane zostaną wnikliwej selekcji i wybrane tylko te najlepsze, a po otrzymaniu ich sami zdecydujecie, które pokazać pozostałym.
  • Wynajęty fotograf dysponował będzie profesjonalnym sprzętem wysokiej klasy, który przełoży się na zdjęcia wysokiej jakości. I co najważniejsze będzie potrafił go wykorzystać, bo przecież wujek czy siostrzeniec też może kupić sobie całkiem niezły aparat, ale niekoniecznie skorzysta z wszystkich jego funkcji lub nie dostosuje ich do zastanych warunków. Nie mówimy tutaj tylko o samym aparacie i obiektywnie, ale o wielu innych dodatkach, których używał będzie profesjonalny fotograf, takie jak filtry, blendy, lampy błyskowe itd.   
  • Mówiąc o zastanych warunkach, trzeba wziąć pod uwagę czy ktoś ze znajomych lub rodziny poradzi sobie w trudniejszej sytuacji takiej jak niezbyt jasny kościół, bardzo słoneczny dzień czy specyficznie oświetlona sala weselna. To sytuacje wymagające odpowiedniej wiedzy, przygotowania i sprzętu, a to zagwarantować może tylko wynajęty specjalnie na tą okazję fotograf.
  • Wynajęty profesjonalista podsiadał będzie specjalne zezwolenie do fotografowania
    w świątyniach wydane przez Kurię. Bez takiego zezwolenia świadczącego o odbytym szkoleniu i wiedzy na temat tego, jak się zachować podczas uroczystości lokalny ksiądz lub inny duchowny mogą nie wydać zgody na fotoreportaż.
  • Zdjęcia wykonane przez profesjonalnego fotografa zostaną poddane retuszowi, który poprawi ich parametry i usunie ewentualne niedoskonałości. Amator raczej nie zrobi tego we właściwy sposób.
  • Wynajmując profesjonalnego fotografa, możemy liczyć na jego doświadczenie
    i pomysłowość, które wykorzysta podczas fotoreportażu, a których zabraknąć może amatorowi.

Na pewno minusem wyboru zawodowca jest to, że dobrego fotografa należy zarezerwować ze sporym wyprzedzeniem, gdyż u większości wiele terminów na kolejne miesiące są już zajęte i może być nam ciężko znaleźć takiego, który będzie dostępny w dniu naszej imprezy. Decydując się na profesjonalistę mamy możliwość wyboru, na którego fotografa się zdecydujemy. Możemy przejrzeć jego portfolio i skontaktować się
z nim w celu omówienia szczegółów zlecenia.

Mam nadzieję, że te kilka krótkich porad pomoże wam w podjęciu właściwej decyzji co do wyboru odpowiedniej osoby do uwiecznienia ważnych chwil w waszym życiu. 

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.